Zdjęcie przedstawia dłoń na której powstaje wielobarwny łuk który powstaje w wyniku rozszczepienia światła widzialnego,

Centrum Obsługi Studentów zaprasza pracowników kadry dydaktycznej i dydaktyczno-badawczej na szkolenie z zakresu otwartości, równości i zrozumienia w ramach projektu „DUO Uniwersytet Śląski Uczelnią Dostępną Uniwersalną Otwartą”( POWR.03.05.00-00-A031/19-00).

Planowany termin:

• 30.06.2022 w godzinach 10.00 – 15.00 nabór do dnia 24.06.2022

Szkolenia będą prowadzone przez Panią dr hab. Agnieszkę Bielską-Brodziak, prof. UŚ, Rzeczniczkę Praw Studenta i Doktoranta UŚ w kadencji 2020-2024, która pomaga studentom skutecznie interweniować w sytuacjach, gdy naruszane są ich prawa,  rozwiązuje konflikty między studentami i nauczycielami akademickimi, prowadzi mediacje, prowadzi grupy wsparcia dla studentów, jest koordynatorką dostępności dla WPIA UŚ. Uczestniczka programu Mistrzowie Dydaktyki na Uniwersytecie w Aarhus w Danii. Trenerka rozwoju osobistego, psychoterapeutka w procesie szkolenia w modalności Gestalt i MBCT. Absolwentka śląskiej Szkoły Trenerów „Meritum”. Prawniczka, nauczycielka akademicka, naukowczyni: doktor habilitowany nauk prawnych, pracownik Wydziału Prawa i Administracji UŚ, mentorka i tutorka.  Radczyni prawna, mediatorka, członkini Komisji Bioetycznej SUM w kadencji 2020-2023.

Szkolenie odbędzie się stacjonarnie na WPiA

Osoby które chcą wziąć udział w szkoleniu powinny dokumenty rekrutacyjne dostarczyć:

- osobiście lub drogą pocztową  do Centrum Obsługi Studentów, w przypadku osobistego dostarczenia pokój 0.12, drogą pocztową na adres COS 40 – 007 Katowice, ul. Bankowa 12 z dopiskiem rekrutacja DUO),

lub

- drogą mailową zeskanowane dokumenty lub zdjęcie z podpisem należy przesłać na adres Magdalena.Lier@us.edu.pl. W tytule maila prosimy o wpisanie „Szkolenie z zakresu pracy ze studentem w kryzysie” - data szkolenia.

UWAGA! W przypadku pracowników kadry dydaktycznej i dydaktyczno- badawczej w załączniku nr 6 wymagany jest podpis Dziekana.

Na potrzeby rekrutacji elektronicznej prosimy jedynie o przekierowanie maila ze zgodą Dziekana/Prodziekana na udział w szkoleniu.

Komplet dokumentów rekrutacyjnych dla kadry dydaktycznej i dydaktyczno- badawczej zawiera:

Dokumenty z literą „a” winny być drukowane wyłącznie w kolorze!

Rekrutacja odbywa się na podstawie Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pracowników kadry akademickiej, kadry kierowniczej oraz kadry administracyjnej.
W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkolenie będą odbywały się zgodnie z harmonogramem, w formie online.
W jednym szkoleniu weźmie udział max 15 osób.

Załączniki:
Program szkolenia  „Otwartość, równość i zrozumienie w relacji nauczyciel-student/doktorant”.