Na obrazku widnieje napis AUTYZM, mozna zobaczyć także 4 osoby z róznych dziedzin nauki oraz napis Świadomy UŚ

3 grudnia, podczas Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami,inaugurujemy kampanię społeczną: Świadomy UŚ. Autyzm. Celem działań realizowanych w ramach kampanii jest zwiększenie wiedzy członków Wspólnoty Uniwersytetu o funkcjonowaniu osób z diagnozą ze spektrum autyzmu. Aby przybliżyć rzeczywistość osób autystycznych zaprosiliśmy ekspertów i praktyków, którzy podczas webinarów i specjalistycznych konsultacji będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach realizowanych w ramach kampanii!

PROGRAM WYDARZEŃ ON-LINE:

Prowadzący:

• Daniel Tammet: Brytyjski sawant autystyczny obdarzony niezwykłymi zdolnościami arytmetycznymi i językowymi.
  • Dr Magdalena Bełza – Gajdzica: pedagog specjalny, surdopedagog, doktor nauk społecznychw Instytucie Pedagogiki UŚ w Katowicach.
  • Monika Kłeczek: Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera i Zaburzeniami Pokrewnymi.

Terminy i tematy wystąpień:

• 8.12.2020r. godz. 20.00  - Daniel Tammet  O studiowaniu. Co pomaga osobom z diagnozą ukończyć edukacje akademicką?
  • 15.12.2020r. godz. 20.00 – Daniel Tammet O karierze i rozwoju zawodowym.
  • 5.01.2021r. godz. 20.00 – Daniel Tammet O relacjach osobistych i przyjaźniach.
  • 12.01.2021r. godz. 20.00 – Dr Magdalena Bełza-Gajdzica Droga po diagnozie. Autyzm i zespół Aspergera w ujęciu rozwojowym.
  • 19.01.2021r. godz. 20.00 – Monika Kłeczek O teorii umysłu. Praktycznie.
  • 26.01.2021r. godz. 20.00 – Dr Magdalena Bełza-Gajdzica O dorosłości osób z autyzmem i zespołem Aspergera: studia, kariera, relacje osobiste.
  • 2.02.2021r. godz. 20.00 – Monika Kłeczek Autyzm i zespół Aspergera. Trudne zachowania z perspektywy osoby towarzyszącej.

Informacje o indywidualnych konsultacjach ze specjalistami będą na bieżąco umieszczane na stronie duo.us.edu.pl, oraz w mediach społecznościowych Uniwersytetu.

Na plakacie widnieje napis AUTYZM, oraz siedem postaci z róznych dziedzin nauki, ponizej mamy 3 dymki w których opisane sa sylwetki Daniela Tammeta, Moniki Kłeczek i dr. Magdaleny Bełzy-Gajdzica