Na zdjęciu Pani Lidia Best przewodnicząca EFHOH

01.03.2022 r. godz. 19.00 – Lidia Best „Technologie i świadomość komunikacji zwiększająca dostępność dla osób słabosłyszących”

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Otwartość” zapraszamy na webinar Lidii Best „Technologie i świadomość komunikacji zwiększająca dostępność dla osób słabosłyszących”.
Opowiemy o kontakcie z osobami słabosłyszącymi, komunikacji z nimi a także technologiach wspomagających słuch oraz dostępności zajęć i materiałów dla studentów z tego typu potrzebami.

Lidia Best - jest przewodniczącą Europejskiej Federacji Osób Słabosłyszących (EFHOH) i przewodniczącą Narodowego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących (NADP). W swojej działalności zawodowej jako członek wielu organizacji oraz komisji, skupia się na zagadnieniach dostępności dla osób słabosłyszących oraz technologii zwiększających uniwersalność materiałów multimedialnych dla tej grupy.

Zapraszamy do oglądania transmisji na Facebooku oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Kampania „Świadomy UŚ. Dostępność” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.