Na obrazku widnieje napis Dostępność, przy literach DO widzimy bramkę mety i osobę która wygrywa bieg,

Serdecznie zapraszamy członków wspólnoty akademickiej do udziału w kampanii Świadomy UŚ. Dostępność. Celem działań realizowanych w ramach tej inicjatywy jest zwiększenie wiedzy studentów i pracowników Uniwersytetu o dostępności uczelni oraz otwarcie dyskusji na temat tego, jak sprawiać, by studiowanie było bardziej przyjazne dla różnych grup, szczególnie osób ze specjalnymi potrzebami. Aby przybliżyć ich rzeczywistość, zaprosiliśmy ekspertów i praktyków, którzy podczas webinarów i specjalistycznych konsultacji będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach realizowanych w ramach kampanii!

Prowadzący:

Fiona Earley: Koordynatorka uniwersytetu przyjaznego autyzmowi w Dublin City University. Badaczka autyzmu, szczególnie w aspekcie ścieżki edukacyjnej osób z diagnozą spektrum.
Maja Lipiak: Szefowa agencji marketingowej Leżę i Pracuję, zatrudniającej osoby z niepełnosprawnościami.
Marta Błońska: Psycholog, pedagog i trener. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w szkoleniach m.in. w obszarze rozwiązywania konfliktów, rozpoznawania potrzeb zespołu i efektywnej komunikacji w różnych sytuacjach interpersonalnych.

PROGRAM WYDARZEŃ ON-LINE

1. Marta Błońska: Równe szanse jako standard funkcjonowania jednostki w dzisiejszym, zróżnicowanym świecie.  9.06.2021 r. godz. 19.00
  2. Fiona Earley: Creating an Autism Friendly University. 16.06.2021 r. godz. 19.00
  3. Maja Lipiak: Dlaczego potrzebujemy tworzyć uczelnię dostępną dla wszystkich? 23.06.2021 r. godz. 19.00

Webinary będą dostępne na oficjalnym kanale YT Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz FB Uniwersytetu Śląskiego. Będą tłumaczone na język polski oraz Polski Język Migowy.