Na obrazku widnieje napis Różnorodnosć

ŚWIADOMY UŚ. RÓŹNORODNOŚĆ.

Serdecznie zapraszamy członków wspólnoty akademickiej do udziału w kampanii Świadomy UŚ. Różnorodność. Kolejna odsłona kampanii odbędzie się podczas Kongresu Jakości Kształcenia w dniu 17 listopada 2022 roku w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

PROGRAM WYDARZENIA 17.11.2022r.

13.30 – 15.30

1. Roderick Vassallo – Różnorodność, równość, inkluzywność i wsparcie na University of Malta Junior College.

Roderick Vassallo, wicedyrektor University of Malta Junior College zaprezentuje procesy związane z zakładaniem i zarządzaniem struktur oraz usług na Junior College w celu promowania i wspierania różnorodności, równości i inkluzywności. Prezentacja przedstawi strukturę i działanie Komisji ds. opieki i wspierania studentów oraz Komisji ds. różnorodności, a także poruszy temat innych struktur i praktyk na University of Malta. Podczas prezentacji szczegółowo opisane zostanie działanie wspomnianych komisji oraz innych usług w College'u w zakresie wsparcia i różnorodności. Przedstawione zostaną również zasady i procedury przyjęte w koledżu. Podczas wydarzenia zagłębimy się w koncepcję i aktualizację „Polityki różnorodności, równości i inkluzywności” wprowadzonej w tym roku akademickim w Junior College.

1. dr hab. Agnieszka Bielska – Brodziak, Prof. UŚ – Równość i różnorodność jako wartości w świecie akademickim

15:30 – 17.00

1. prof. dr hab. Jolanta Jastrząb – ASP Katowice, prof. dr hab. Katarzyna Krasoń – UŚ - Sztuka, nauka i terapia – współistnienie dziedzin w służbie osób nietuzinkowych
  2.  dr hab. Justyna Lauer, prof. ASP, dr Anna Machwic - Projektowanie uniwersalne – prace studentów Pracowni Ilustracji oraz Informacji

Więcej informacji na stronie: iceq.pl

Kampania „Świadomy UŚ. Różnorodność” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.